Bajkowanie – rodzinne warsztaty tworzenia muzyki do bajek kliszowych

26/03/2017 – 11:00 
Kawiarnia Muzyczna FAMA
ul. Legionowa 5, 15-281 Białystok

 

Zapraszamy na warsztaty z bajkami kliszowymi i muzyką na żywo! Córka i Tata nauczą Was, jak – imitując głosy postaci oraz tworząc na żywo ścieżkę dźwiękową – zilustrować, a może opowiedzieć na nowo stare historie zapisane na kliszy filmowej. Bajki są zrealizowane w formie serii slajdów, a postacie i światy przedstawiane w rozmaitych technikach rysunku lub lalkowej. Warsztaty nauczą, że czasami przygody pingwinków albo świnek domagają się nowej, przewrotnej interpretacji, a niektóre należy pozostawić w ich oryginalnej aurze, niespotykanej dziś łagodności i dobroci. Warsztaty dla dzieci w wieku 5+ i rodziców.

Warsztaty poprowadzą:

Kalina Zakrocka – czwartoklasistka, która wymyśla opowiadania, rysuje mangi i reżyseruje krótkie filmy ze znajomymi. Zagrała w szkolnym klipie o owocach do muzyki Smolika i w spektaklu „Szary Domek” u boku Zbigniewa Zamachowskiego, Edyty Jungowskiej i aktorów Teatru Guliwer. Współpracuje z tatą przy bajkowaniach.

Patryk Zakrocki – improwizator, kompozytor, artysta dźwiękowy i rysownik. Obecnie gra w duecie SzaZa na altówce, oscylatorach i elektrycznej mbirze, zmienia melodyjki w starych pozytywkach i współtworzy dwa wyjątkowe projekty własnego pomysłu: Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego i Kino Dźwięku/Sound Cinema. Z pasją prowadzi orkiestry i chóry komunikatowe [conduction]. Zajmuje się muzyką kameralną, elektroakustyczną i szeroko pojętym słuchowiskiem. Opublikował 12 albumów, w tym dwa solowe. Koncertował w Europie oraz w Stanach Zjednoczonych, Islandii, Urugwaju, Izraelu, Egipcie, Chinach i Japonii.

bilet 10 zł (zapisy: film@bok.bialystok.pl)
wiek: 5+
liczba miejsc ograniczona

Marzec 26 @ 11:00
11:00 — 13:00 (2h)

Kawiarnia Muzyczna Fama