Czesław Śpiewa & Arte dei Suonatori

04.10.2017 – 19:00
Opera i Filharmonia Podlaska
ul. Odeska 1, 15-406 Białystok
Scena Duża

 
CENNIK:
120 zł – bilet nienumerowany

Rusza trasa koncertowa polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa. Tym razem barwny ensemble multinstrumentalistów Czesława Mozila zagra z polską orkiestrą barkową o międzynarodowej renomie. Arte dei Suonatori, prawdziwi mistrzowie muzyki dawnej, mają na swoim koncie kilkanaście płyt i kilka prestiżowych nagród muzycznych.
Koncert Czesław Śpiewa&Arte dei Suonatori to orkiestrowy rozmach połączony z awangardową fantazją na temat współczesnej muzyki popularnej. Obowiązkowa pozycja nie tylko dla miłośników scenicznego luzu w wydaniu niepokornych Duńczyków, ale także nie lada gratka dla prawdziwych melomanów.
Na koncercie pojawią się piosenki z pyty „Księga Emigrantów, cz.2”, która będzie miała premierę w marcu 2017.
Słodko-gorzkie teksty Michała Zabłockiego swobodnie łączą żartobliwą narrację z dużą dawką autoironii. Tytuły i treść piosenek nawiązują do znanych i lubianych przez wszystkich Polaków wierszy oraz popularnych rymowanek z lat dziecięcych: „Mam trzy latka” „Lokomotywa” „Kaczka”.
Nie zabraknie również znanych przebojów zespołu Czesław Śpiewa, jak i utworów z muzyki klasycznej.
Szorstki dźwięk instrumentów historycznych i nostalgiczne brzmienie akordeonu Czesława Mozila – to po prostu trzeba usłyszeć!

Październik 4 @ 19:00
19:00 — 20:30 (1h 30′)

Opera i Filharmonia Podlaska