John Clifton Blues Band from California

18.07.2017 – 20:00
6-Ścian PUB Sześcian
ul. Warszawska 30, 15-063 Białystok

 

Z ogromną przyjemnością gościć na naszej scenie będziemy Johna i jego znakomity band.
Gościnnie wystąpi nasz rezydent Michał Kielak.

John Clifton (z Fresno w stanie Kalifornia) jest harmonijkarzem bluesowym, gitarzystą, oraz wokalistą z rozpoznawalnym stylem. Jest weteranem sceny west coast bluesa i wykonawcą podróżującym po całym świecie od końca lat osiemdziesiątych. Jest najbardziej znany w centralnej Kalifornii ze swojej współpracy z MoFo Party Band, zespołem bluesowym, który stworzył ze swoim bratem w 1989 roku. Grali na wielu festiwalach i klubach w USA, Europie, Australii, Nowej Zelandii, etc.
John Clifton występował jako artysta solowy w wielu znaczących projektach, m.in. Mark Hummell Harmonica Blowout, z gościnnym udziałem Huey Lewisa, Johna Mayalla, Jamesa Cottona oraz na największych festiwalach: The Austrian Boogie Festival w Wiedniu, Blues Express Festival w Polsce, Blues Night w Fredrikshaven w Danii. Jest producentem i autorem tekstów; wiele spośród jego kompozycji pojawiało się w audycjach radiowych na całym świecie. Jest również nagradzany jako producent płyt. Artysta jest wytrawnym, energicznym i rozrywkowym wykonawcą kochającym scenę, jak również weteranem w swoim fachu. Jest też zapalonym kolekcjonerem płyt, znawcą historii muzyki, o której potrafi opowiadać liczne historie.
Nowa płyta Johna, Let Yourself Go, miała swoją premierę 16 października 2015 roku. Znajduje się tam trzynaście mocnych utworów. John wykorzystuje różne style bluesa, soulu oraz r&b z lat pięćdziesiątych. Sześć kawałków napisanych przez Cliftona i siedem spośród jego ulubionych, mało znanych piosenek tworzy wybór dźwięków drzemiących w jego umyśle. Jest też kilka świetnych wstawek, np. Rusty’ego Zinna, Kida Ramosa, Boba Welsha, Rogera Perry oraz wielu innych. Ta płyta to prawdziwy klejnot, zwróćcie na nią uwagę.

Skład zespołu:
John Clifton – śpiew, harmonijka
Scott Abeyta – gitara
Matt Molten – gitara basowa
Roman Rivera – perkusja
Gościnnie:
Michał Kielak – harmonijka

Bilety:
30 pln – przedsprzedaż
40 pln – w dniu koncertu

Lipiec 18 @ 20:00
20:00 — 23:00 (3h)

6-ścian PUB