Kolorowe wakacje /warsztaty edukacyjne

19.06.2017 – 28.07.2017
Białostocki Ośrodek Kultury/CLZ
ul. Warszawska 19, 15-062 Białystok

 

wiek: 6-14 lat
czas: 60 min
cena: 10 zł od osoby
zapraszamy grupy zorganizowane do 25 osób
prosimy o dokonanie rezerwacji zajęć z tygodniowym wyprzedzeniem
zapisy tel. 85 67 67 367

Wakacje coraz bliżej, a – jak wiadomo – podczas wakacji najlepiej bawić się i odpoczywać. Proponujemy Wam warsztaty oparte na naszych wystawach, bo zależy nam, abyście podczas kreatywnych zabaw plastycznych mogli poszerzyć swoją wiedzę oraz rozwinąć wyobraźnię. Sprawdźcie, co dla Was przygotowaliśmy!

TEMAT DO WYBORU:

Konstruujemy Białystok
Zajęcia zaczną się od zwiedzenia wraz z instruktorem wystawy „scala strapienie i radość” Izy Roguckiej, w której artystka wykorzystuje rzuty architektoniczne budynków. Uczestnicy zdobędą podstawowe informacje dotyczące budowy budynków, potrzeby przygotowywania planów architektonicznych. W części praktycznej, na podstawie rzutów architektonicznych wykorzystanych przez artystkę, dzieci skonstruują za pomocą papieru nowe budynki na planach już istniejących. Uczestnicy będą pracować w grupach, powstanie Białystok z nowymi budowlami.

Ilustrowany słownik esperancki
Zajęcia zaczną się od zwiedzenia wraz z instruktorem wystawy „Co jest pod Z?” Marcina Czarnopysia. Uczestnicy poznają życiorys artysty-esperantysty Antoniego Głowadzkiego i jego twórczość. W części praktycznej uczestnicy pomogą stworzyć niezrealizowany pomysł „ilustrowanego słownika esperanckiego”. Pracując w parach, otrzymają zaprojektowaną kartę ze słownika, którą trzeba będzie uzupełnić o definicję i obraz, wykorzystując różne techniki plastyczne.

Białostocki kalejdoskop
Zajęcia zaczną się od zwiedzenia wraz z instruktorem wystawy „scala strapienie i radość” Izy Roguckiej, w której uczestnicy, wykorzystując rzuty architektoniczne budynków, stworzą zupełnie nowe, zaskakujące obrazy. Idąc za ideą autorki, dzieci będą miały za zadanie – korzystając z przetworzonych planów – stworzyć własne prace, nawiązujące do barwnych obrazów kalejdoskopu. Trzeba będzie użyć swojej wyobraźni.

Lipiec 28 @ 10:00
10:00 — 15:00 (5h)

Białostocki Ośrodek Kultury, CLZ