Miasto w Białymstoku: Łodź

26/03/2017 – 17:00
Zmiana Klimatu
ul. Warszawska 6, 15-063 Białystok

 

Z okazji Roku Ludwika Zamenhofa przygotowujemy serię rozmaitych zdarzeń. Chcemy za ich pomocą spojrzeć na esperanto szerzej. Pokazać, że to nie tylko język stworzony przez urodzonego w Białymstoku Ludwika Zamenhofa, ale również, a może przede wszystkim szlachetna próba ucieleśnienia idei porozumienia ponad podziałami, marzycielskie poszukiwanie tego, co łączy ludzi, dając im nadzieję na odrobinę lepszy świat.

Zapraszamy do… MIASTA W BIAŁYMSTOKU!

MIASTO W BIAŁYMSTOKU to seria spotkań z kulturą innych miast. Nie musimy chyba dodawać, że dobór jest absolutnie subiektywny. W tym cyklu przedstawimy Wam ludzi, których działalność koresponduje naszym zdaniem z ideą, która inspirowała Ludwika Zamenhofa, a ich otwartość na świat i drugiego człowieka mieści się w granicach idei esperanto.

MIASTO W BIAŁYMSTOKU: ŁÓDŹ

17:00 – ALL YOU NEED IS LOVE (SPOTKANIE Z PROF. JERZYM JARNIEWICZEM)

Wieczór zaczniemy od spotkania z prof. Jerzym Jarniewiczem, filologiem angielskim, profesorem nauk humanistycznych, poetą, krytykiem literackim i tłumaczem, wykładowcą Uniwersytetu Łódzkiego.

Profesor Jarniewicz jest m.in. autorem książki „All you need is love. Sceny z życia kontrkultury”, opisującej czasy obyczajowej rewolucji, politycznego, społecznego i artystycznego wrzenia, które ogarnęło powojenną generację po obu stronach Atlantyku. I o tej ciekawej, pełnej smaczków publikacji będziemy rozmawiać, nie unikając przy tym interesujących wątków polskich, odnosząc się śmiało do realiów kultury i życia społecznego dziś.

19:00 – BIELAS I MARYNARZE ŁODZI (KONCERT)

Jacek „Bielas” Bieleński, muzyk, pisarz, aktor, najbardziej kolorowa postać w Łodzi wystąpi z zespołem, którego sama nazwa nie pozostawia wątpliwości, dlaczego zagrają tego dnia. Sami muzycy określają swoją twórczość jako „zabawę rockiem, bluesem, country, punkiem, poezją śpiewaną… słowem: muzyką i tekstem.” Pomysł na zespół narodził się zaś w czasie jednego z nocnych jam sessions w mieszkaniu Bielasa.

WSTĘP WOLNY

Marzec 26 @ 17:00
17:00 — 22:00 (5h)

Zmiana Klimatu