Paweł Bownik. Wyobraź sobie czasy, w których wszystkie rekordy już padły

20.01.2017 – 23.03.2017
Galeria Arsenał  w Białymstoku
ul. A. Mickiewicza 2

Wystawa odwołuje się bezpośrednio do przejawów młodości – swoistego zamknięcia w percepcji dwóch czasów: historycznego i magicznego. Okresu przepełnionego wyzwaniami, eksperymentami, czasu kombinacji przeciwieństw, które stają się powtarzalnymi rekordami młodości. Zdobywane, kolekcjonowane trofea są jedyną rzeczywistością posiadaną i identyfikowaną.
Na wystawie pokażemy prace m.in. z cyklu „Koleżanki i koledzy”, a także trzy nowe fotografie, powstałe specjalnie na wystawę w Galerii Arsenał w Białymstoku, w których artysta kontynuuje wątek młodości.

 
Paweł Bownik, (ur. 1977) absolwent filozofii na lubelskim Uniwersytecie Marii Skłodowskiej-Curie oraz fotografii na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Do najbardziej znanych cykli prac artysty należą: Gamers, E-Słodowy, Koleżanki i Koledzy, Disassembly. Jego książka Disassembly, wydana przez wydawnictwo Mundin, otrzymała główną nagrodę w konkursie Fotograficzna Publikacja Roku 2014 r. Ta sama książka została nominowana do Kassel Photobook Award 2014. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i grupowych. Prace Bownika znajdują się w kolekcjach Museum In Huis Marseille w Amsterdamie, w Fundacji Sztuki Polskiej ING i w kolekcjach prywatnych.
 
Wystawy są czynne od wtorku do niedzieli w godzinach 10:00-18:00
Ostatnie wejście na wystawy o godz. 17:30
W każdy CZWARTEK wstęp BEZPŁATNY

Marzec 23 @ 10:00
10:00 — 18:00 (8h)

Galeria Arsenał