Koncert: Piernikowski / Gołębiewski

25/03/2017 – 20:30
Kawiarnia Muzyczna FAMA
ul. Legionowa 5, 15-281 Białystok

 

Piernikowski i Gołębiewski proponują muzykę agresywną i emocjonalną. Narracyjna, horyzontalna elektronika i „bolesna”, ascetyczna perkusja – wszystko sformułowane na dużym wolumenie. Duet jest zupełnie świeżym projektem, który niebawem zaprezentuje swoje wydawnictwo. Ich wspólne koncerty okazały się mocnym performance’m, wywołującym przy tym sporo emocji.

Adam Gołębiewski – perkusista, improwizator, muzykolog. Porusza się głównie na gruncie muzyki swobodnie improwizowanej, eksperymentalnej i free jazzu. Koncentruje się na krańcowym rozszerzaniu możliwości zestawu perkusyjnego i instrumentów perkusyjnych w zakresie ich anatomii, brzmienia i ekspresji, czego rezultatem jest bezpośredni i dojmujący język dźwiękowy. Był zapraszany do współpracy przez takie ikony muzyki i sztuki eksperymentalnej jak Yoko Ono czy Thurston Moore. Występował i nagrywał z czołowymi przedstawicielami muzyki improwizowanej, m.in.: Matsem Gustafssonem, Fredem Lonberg-Holmem, Kenem Vandermarkiem, Johnem Edwardsem i Kevinem Drummem. Mieszka i pracuje w Poznaniu.
(adamgolebiewski.bandcamp.com)

Robert Piernikowski – producent, wokalista, autor tekstów oraz kompozytor muzyki teatralnej. Mieszka i pracuje w Poznaniu. Niegdyś członek grupy Napszykłat, obecnie działa solo oraz współtworzy projekt SYNY.
(robertpiernikowski.bandcamp.com)

Bilet: 15 zł

Marzec 25 @ 20:30
20:30 — 22:30 (2h)

Kawiarnia Muzyczna Fama