Sagittarius – Blues Rock Band

27/04/2017 – 20:30
6-ŚCIAN – ROCK&ROLL PUB
ul. Warszawska 30, 15-063 Białystok

Tym razem Robert Lubera i jego Band, po udanej trasie w Stanach odwiedzi nas ze swoim najnowszym albumem.
Robert Lubera – voc., git., harm.
Andrzej Paprot – git.
Mariusz Moskalewicz – perk.
Andrzej Kosiorowski – git. bas.

Sagittarius Blues Group powstał w 1981 r. przy Miejskim Domu Kultury w składzie: Robert Lubera (g, hca, voc), Jurek Lubera (g), Andrzej Kosiorowski (bg) i M. Moskalewicz (dr). Krótko potem odszedł J. Lubera i przez ponad dwa lata grupa działała w trio, wykonując wyłącznie własne blues-roc-kowe kompozycje do tekstów M. Moskalewicza.

W połowie 1983 r. zasilił ją drugi gitarzysta, Andrzej Paproti w ten sposób powstał najlepszy skład Sagittariusa. W 1985 r. zespół zakwalifikował się do „Złotej Dziesiątki” Ogólnopolskiego Młodzieżowego Przeglądu Piosenki we Wrocławiu. Wrocławski sukces zaowocował występem na XXII Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu – “Koncert Debiuty”, gdzie po wykonaniu „Deszczowego bluesa” zespół otrzymał dobre recenzje oraz propozycję nagrań radiowych dla Programu III PR. Zrealizowano wówczas dwie zespołowe kompozycje do tekstów M. Moskalewicza: „Stary Jeep” i „Deszczowy blues”. Utwory te często gościły na antenie krajowych stacji radiowych, a także znalazły się na pierwszym miejscu listy przebojów Uniwersytetu Columbia w USA.

Niebawem grupę objął patronatem ABKiSz „Alma Art” w Rzeszowie. Wzmożona aktywność koncertowa przyniosła za sobą udane występy na festiwalach „Blues Top ’85” w Sopocie (nagroda dla perkusisty) i „Jesień z Bluesem ’85” w Białymstoku.

 

Bilety w 6-Ścian PUB Sześcian:
20pln – przedsprzedaż
30pln – w dniu koncertu

Kwiecień 27 @ 20:30
20:30 — 23:00 (2h 30′)

6-ścian PUB