SREBRO NIE ZŁOTO 2017 – III edycja konkursu literackiego dla seniorów ruszyła

23/03/2017 – 06/10/2017
Książnica Podlaska im. Ł. Górnickiego
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14A, Białystok

 

W 2015 roku Redakcja Seniora zainicjowała konkurs literacki SREBRO NIE ZŁOTO (wiersz lub opowiadanie), który okazał się świetnym pomysłem dla tzw. „srebrnych” twórców” w wieku 50+. Efektem konkursu było nawiązanie współpracy z seniorami z regionu, a nawet z innych  części Polski. Okazało się literatura i twórczość może seniorów łączyć a nawet jednoczyć.  Warto się ośmielić i wyciągnąć swoje prace literackie z szuflady.
W 2016 r. edycja  konkursu rozszerzyła swoją formułę. W III edycji, która właśnie ruszyła zapraszamy również twórców wszystkich gatunków literackich – poezją i prozą, łącznie z bajkami, kartkami z pamiętnika a nawet powieściami. Życie, codzienność, wspomnienia, miłość, a także troski … i wszystko co Wam w duszy gra może okazać się  tematem prac konkursowych.
Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowe są dostępna na stronie: http://senior.bialystok.pl/
Na niepublikowane dotąd prace konkursowe przesłane e-mailem czekamy do 6 października 2017 r. pod adresem: redakcjaseniora.konkurs@gmail.com
Prace oceniać będzie Kapituła Konkursowa pod przewodnictwem Doroty Sokołowskiej z Polskiego Radia Białystok i autorki książek.

Wyniki konkursu SREBRO NIE ZŁOTO zostaną ogłoszone 24 listopada 2017 o 13.00 w Książnicy Podlaskiej im. Ł. Górnickiego w Białymstoku.

Październik 6 @ 10:00
10:00 — 16:00 (6h)

Książnica Podlaska